Temel Fıkraları
Genellikle Temel, Dursun ve Fadime arasında geçen güldüren ve düşündüren fıkralar


IDFıkra
451Yanlış Taraf Vahşi Batıda bir gün bardan içeri devasa gibi çift tabancalı bir kovboy girer. Herkesin şaşkın bakışları arasında son derece hızlı bir hareketle iki tabancayı da çekip havaya birer el ateş eder ve bağırır: - Sağ tarafımdakiler beyinsiz sol tarafımdakiler gerizekalı. Var mı lan itirazı olan? Varsa kalksın ayağa! Temel, hemen ayağa kalkar, kovboy derhal tabancaları Temel'e doğrultur: - Hey, senin itirazın var galiba! Temel tabancaları görür ve: - Yok be abicum, ha pen yanliş tarafa oturmisum da...
452Yarın Kaçacağız Temel ve Dursun akıl hastanesinden kaçınca doktorlar bütün gün ikiliyi aramış... Bakmadık yer bırakmamışlar ama bir türlü bulamamışlar. Akşam hastaneye dönünce Temel'le Dursun'u yerlerinde bulmuşlar; - Sabahtan beri sizi arıyoruz, nereye gittiniz? - Bugün prova yaptuk yarin kaçacağız.
453Yaşama Anlayışı Temel ile Fadime çok büyük kavgaya tutuşmuşlar. Fadime: -Ben olmasam sen yaşayamazsun, ütünü temizliğuni herşeyi ben yapayirum. Temel: -Oksijen değilsun hoş ben sensuz da yaşarum Fadimee. :)
454Yaşını Toplayan Temel Misafirlerden biri küçük Temel'e sordu: -Uşağum kaç yaşinda oldun pakayim? -On beş yaşina girdum. Misafir şaşırdı gözlerini açarak: -Ula ne çabuk büyüdun sen. Daha geçen yıl yedi yaşinda değil midun? -Evet geçen yıl yedi yaşinaydum. Ha bu yilda sekiz. Topla pakayim yedi ile sekizi. On beş etmeyi mi?
455Yaşlılıktan İhtiyar Temel doktora gider, sol ayağı ağırmaktadır. Doktor muayene eder: -"Yaşlılıktan, yaşlılıktan!" Temel doktorun teşhisini beğenmez! -"Doktor bey, haçan sağ ayağum da aynı yaştadır, o niçun ağırmayi?"
456Yat Yattuğun Yerde Adam, sürekli hastanenin morgundan camlara vurup duruyormuş: -Ben ölmedim, yaşıyorum çıkarın beni burdan, diye. Morg görevlisi olan Temel seslenmiş: -Ula bağırup durma orda, yat yattuğun yerde. Sen doktordan daha iyi mi bilecesun?
457Yavaş Temel arabada 150 ile ilerliyormuş. yoldaki bu tabelada yavaş 120km yazıyormuş. Temel hızını 120 ye indirmiş. Başka bir tabelada yavaş 90km yazıyormuş. Temel yavaşlamış. Yine başka bir tabelada yavaş 50km yazıyormuş temel yavaşlamış ve sinirlenmiş İlerideki diğer tabelada yavaş 15km. Temel bunada uymuş ama sinirinden patlamak üzereymiş ilerideki tabelada ise 'Yavaş'a Hoşgelsiniz' yazıyormuş.
458Yazarak Anlaşma Temel’le Fadime küsmüşler kağıda yazarak anlaşıyorlarmış. Temel yatarken kağıda Fadime beni sabah 6.30 da kaldır yazmış. Sabah olmuş Temel bir kalkmış saat 10.00 tabi çok kızmış. Tam kalkacakken bir kağıt düşmüş yere Temel kağıdı okumuş. Fadime yazmış; “Temel kalk saat 6.30″
459Yeni Arkadaşlar Babası küçük Temel'e sorar: -Sınıfta kaçincusun bakalum? -Yirmincuyum baba. -Geçen on beşinci diyudun? -Sınıfa beş yeni oğrenci geldi baba.
460Yeni Duydum Temel yolda yahudinin birine tokat atmış. -Manyak mısın kardeşim sen ne vuruyosun? -Siz İsa peygamberu çarmıha germişsinuz. -İki üç bin yıl önce olmuş bir şey bu. -Valla ben yeni duydum.
461Yerçekimi Kanunu Küçük Rıza okuldan dönmüştü.Babası Temel'e anlattı: -Baba biliyor musun, yer çekimi kanunu olmasa şimdi hepimiz havada uçacaktık? - Vay anasunu! dedi Temel... - Peki ne zaman kabul edilmuş bu kanun?
462Yılan İki laz yılan olan Temel'le İdris yolda gidiyorlarmış. Birden Temel İdris'e dönüp: "Ula İdris biz zehirli miydik yoksa zehirsiz mu?" diye sormus. İdris şaşırmış "Ula ne oldu gene" demiş. Temel de: "Ula biraz once dilimi isirdim da," demiş...
463Yok mu? Temel'in Annesi: - Vazoyu kim kırdı. Temel: - Kedi. Annesi : - Bizim kedimiz mi var ? Temel: - Yok mu ?
464Yüksek Yastık Arkadaşı Temel'e dert yanıyor. -Çok korkuyorum, onun için para cüzdanımı yastığımın altına koyup öyle uyuyorum. -Ben öyle yapamayrum. Yastuk çok yüksekte oldu mi uyuyamayrum.
465Yürü Ya Kulum Temel, rüyasında yürü ya kulum dendiğini duymuş. Gidip arabasını satmış. :)
466Yürüyelim Beyler Küçük Temel ile babası belediye otobüsüne bindiler. Biletçi durmadan bağırıyordu: -Beyler yürüyelim! Her durakta yeni yolcular biniyor, biletçi bağırıyordu: -Yürüyelim beyler! Siz şapkalı bey, ilerleyin lütfen! Birkaç duraktan sonra, artık otobüste, değil yürümek, adım atacak yer kalmamıştı. Ama biletçinin sesi hiç kesilmiyordu: -Yürüyelim beyler, sağlı sollu hadi abicim sende biraz ilerle! Temel iyice sıkışmıştı.Babasına sordu: -Babacuğum madem hep yürüyecektuk niye otobüse binduk da?
467Yüzme Bilmez Küçük Temel'in annesi hamiledir. Merakından sorar: -Karnun niye bu kadar şiştur? Annesi bir yanıt bulmaya çalışırken babası atılır hemen: -Annen çok su içtu da ondan şiştu karni... Küçük Temel bu sözün üstüne: -Peki içerdeki bebek poğulmaz mi babacuğum? Yüzme bilmeyidir ki.
468Yüzme Yarışı İstanbul'da özürlüler için açılan bir olimpiyat salonunda, yüzme yarışları yapılmaktadır. Yüzücüler yerlerini alırlar. 1. Kulvarda bacağından sakat bir yüzücü, 2. Kulvarda kolundan sakat biri vs vs. 10. kulvarda ise Temeli getirirler, Temel sırf "Kafa" dan oluşmakta: Sonra yarışma başlamış tüm sporcular kulvara çıkmışlar,bizim temelin kafasını da koymuşlar kulvara.Start verilmiş tüm sporcular havuza atlamış. Neyse oradan biri de temelin kafayı sallamış havuza. Herkes finishe doğru giderken bizim temelin kafa dibe doğru gidiyormuş. Yarışma bitmiş görevliler temelin kafayı çıkartmışlar "hani 1. olcaktın" demişler. Temel "Ya hiç sormayın, olacaktım ama kulağıma kramp girdi" demiş.
469Zahmetsiz Hırsız Trabzon civarında küçük bir çiftliği olan Temel, 25 adet besili sığırını satmak için gazeteye ilan verir. - Telefonum ve yardımcım olmadığı için, bu sığırları almak isteyenlerin yükleme ve götürme kendilerine ait olmak üzere çiftliğe gelmelerini isterim. Temel ertesi sabah müşterilerini bekletmemek için ahıra iner, bir bakar ki sığırlarının hepsi çalınmış, göze batacak bir yere şu mesaj bırakılmış: - Dostum Temel! Bizim gibi hırsızların da gazete okuduğunu bilmeni isterim. Ama yinede talimatınıza uyarak sizden yardım talep etmedik, kendimiz yükledik ve götürdük Vesselâm.
470Zaten Yanmıştı Temel Amerika'da itfaiyeci olarak çalışıyormuş. bir gün bir yangın çıkmış bir zencinin evinde. Zenci kadın bebeğiyle çatıya çıkmış. Temel hemen zenci kadına bağırmış: - Abla at bebeği ben kaleciyim yakalarım. Zenci kadın Temel'e güvenmiş ve bebeğini atmış. Temel gelen bebeği tutmamış ve bebek yere kapaklanarak ölmüş yanındaki itfaiyeciler anlam verememiş: - Neden tutmadın bebeği? Temel de şöyle demiş: - Ee zaten bebek yanmıştı.
471Zeka Ölçümü Dursun'la Temel, bebeklerini parkta dolaştırıyorlardı. Dursun 12 aylık bebeği yürüyor, Temel'in 22 aylık bebeği ise kucakta.. -Övünmek cibi olmasun benimçi çok akillidur, dedi Dursun. Temel'in cevabı daha bi gariptir: -Benimçi daha akilli daa! 20 aylik oldu hala kendini taşıtayi..
472Zeki Temel Temel traş olmak üzere banyoya girer. Kocasının uzun süre çıkmadığını gören Fadime merak edip içeri girer. Kocasının aynanın karşısında gözleri kapalı halde görünce merak edip sorar: - Uşağum telurdun mi yoksa? Napayisun? - Ula ne telurması, uyurçen nasıl olduğumu meraç ettum da ona bakayrum
473Okumak için tıklayınız
474Zeytin Temel ile Cemal bir gün kahvaltı yapmaya gitmişler. Pek de sosyetik bir yermiş. Cemal başlamış yemeye. Temel bir türlü çatalı zeytine geçirip de yiyememiş. Epey bi uğraşmış ama nafile. Bunu gören Cemal çatalı zeytine geçirmiş ve böyle yapacaksın bak demiş. Temel de "Ula ben yordum sen yakaladun. Yoksa o kadar kolay midur saniyisun?"
475Zor Bulmuşum Temel ile Dursun kahvede oturur sohbet ederler. Temel çok dertlidir. Dursun halini sorar: -Temel nedur bu halun da Karadenizde cemilerun mi battu? -Fadime'yle atıştuk ula, tutturmuş beni aldataysun deyi, ne adatmasu daa ben oni zor bulmişum, nasi aldatayum...
476Züpermen Temeli kaçırmışlar. Zorro da onu kurtarmaya gelmiş ve kaçıran adamı bir kaç hareketle etkisiz hale geldikten sonra elbiselerine Z harfi çizmiş. Temel hayranlık içinde Zorro'ya baktıktan sonra bağırmış: - Teşekürler Züpermen.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir