İngilizce Öğreten Siteler (Teacher of English Sites)
Dünyada en çok konuşulan dillerin biri İngilizce, Peki, İngilizceyi nasıl öğrenebiliriz, okulda öğrendiklerimize neler ekleyebiliriz diyorsanız bu sitelere bir göz atın derim, siz nedersiniz?


IDWeb SitesiKategoriAçıklama
1http://www.usingenglish.com/GENEL  UsingEnglish.com: İngilizceyi ikinci bir dil olarak öğrenmek isteyenler için dilbilgisi sözlüğü, çalışma sayfaları ve makalelere ulaşabileceğiniz, aynı zamanda forumlara ulaşabileceğiniz bir site.
2http://www.everythingesl.net/GENEL  EverythingESL: Ders planlarını, İngilizce kaynakları ve İngilizce öğrenirken işinize yarayacak ipuçları konusunda harika bir site.
3http://www.colorincolorado.org/teaching-english-language-learnersGENEL  Colorin Colorado: Anasınıfı ve 3. Sınıf İngilizce derslerinde kullanılabilecek kaynaklar olduğu gibi, lise ders programına da uyarlanabilecek etkinliklerin olduğu farklı ve yararlı bir site.
4http://www.isbe.state.il.us/earlychi/preschool/preschool_ell.htmMAKALE VE ÖNERİLER  Preschool English Language Learners: Illinois eyaleti tarafından geliştirilen ve İngilizce öğretmenleri için dergi, kitap, gazete ve çeşitli kaynakların olduğu bir site.
5http://ies.ed.gov/ncee/wwc/topic.aspx?sid=6MAKALE VE ÖNERİLER  What Works Clearinghouse: İngilizce eğitimi için bilimsel yayınların olduğu bir site.
6http://www.ncte.org/ellKURUMLAR  National Council of Teachers of English: Bu profEsyonel dernekte, çift dilli öğretmenler için İngilizce okuma-yazma ve dil sanatları konusunda faydalar sunuyor.
7http://www.ets.org/toefl/teachers_advisors?WT.ac=toefl_27125_teachers_advisorsKURUMLAR  TOEFL: Resmi bir sınav olan TOEFL için çalışabileceğiniz soru ve testlerin olduğu faydalı bir site.
8http://www.literacyworldwide.org/KURUMLAR International Reading Association: İngilizce okuryazarlığı ve yazın yeteneği üzerine eğitmenlere mükemmel bir kaynak.
9http://capl.washjeff.edu/index.php(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR Culturally Authentic Pictorial Lexicon: İngilizce öğrenenlere kolaylık sağlamak için resimli sözlük.
10http://www.manythings.org/(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR ManyThings: İngilizceyi ikinci dil olarak daha iyi kavramak adına sınavlar, kelime oyunları ve bulmacaları bulacağınız bir site.
11http://en.bab.la/ht.html(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR bab.la: Sınavlar, oyunlar, forum ve sözlüğüyle İngilizceyi ikinci bir dil olarak öğrenenler için oldukça keyifli bir site.
12http://www.eslbasics.com/(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR ESL Basics: Öğrenci ve öğretmenler için ücretsiz İngilizce videoları bulabileceğiniz bir site.
13http://international.ouc.bc.ca/pronunciation/(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR English Pronunciation: Okanagan College tarafından sunulan 13 İngilizce ders planı ve telaffuz çalışmalarının olduğu bir site.
14http://www.bbc.co.uk/learningenglish/(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR BBC Learning English: Güncel olaylarla üzerine dilbilgisi, telaffuz ve sözlük çalışmalarının olduğu bir site. Ayrıca İngilizce öğretmenleri için de ayrı bir bölüm bulabileceksiniz.
15http://www.eslgold.com/(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR ESL Gold: Şaka değil, altın gibi, sınırsız İngilizce kaynaklarına erişebileceğiniz bir site. Öğrencilerin telaffuz pratikleri yapması, okuma kitapları bulması ve İngilizce konuşabilecekleri arkadaşlar edinmesi de cabası. Öğretmenler ise kitap araştırabil
16http://www.real-english.com/(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR Real English: Ücretsiz olarak İngilizce öğrenmenize imkân sağlayan bu sitede anadili İngilizce olan eğitmenlerin hazırladığı videolar ve sınavları bulacaksınız.
17http://repeatafterus.com/(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR Repeat After Us: Bu online kütüphanede öğrenciler İngilizce metinlere ve hazır kayıtlara ulaşacaklar.
18https://translate.google.com/(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR Google Translate: Basit çevirilerde en büyük kurtarıcınız. Öğrencilerinize 2 veya daha fazla dil arasındaki çeviriyi anlamalarını kolaylaştıracak bir kaynak.
19http://www.esl-lab.com/index.htm(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR ESL Cyber Listening Lab: Bu laboratuvarda çalışma kılavuzları ve sınavları bulabileceğiniz gibi, öğretmenlerin özelliklerini de bulabileceksiniz.
20http://www.vocabulix.com/(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR Vocabulix: Bu online sözlük, İngilizceye yeni ve hızlı başlangıç yapacak olanların kelime dağarcıklarını geliştirmeleri için 90’dan fazla ders imkanı ve kendi sınıfını oluşturma imkanı sunuyor.
21http://wordsteps.com/(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR Wordsteps:    Telefon ve tabletlerinize de indirebileceğiniz bu uygulama ile öğrenmek istediğiniz kelimeleri seçebilir ve bir dosya oluşturabilirsiniz, bu sayede mobil olarak da bu kelime doyasına ulaşabilirsiniz.
22http://www.uen.org/k12educator/ell/(ÖĞRETENLER İÇİN) KAYNAKLAR Utah Education Network English Language Learner Resources: İngilizce haberlere ve forumlara ulaşabileceğiniz, hatta araştırma yapabileceğiniz bir site.
23http://www.onestopenglish.com/(ÖĞRETENLER İÇİN) KAYNAKLAR One Stop English: İngilizce öğretmenleri için hazırlanmış olan sitede aylık ünitelere ve ders planlarına ulaşabilirsiniz. Hatta uygulamalarını da yükleyebilirsiniz.
24http://casanotes.4teachers.org/(ÖĞRETENLER İÇİN) KAYNAKLAR Casa Notes: Bu marifetli site ile İngilizce bilmeyen ailelerle rahatlıkla iletişim kurabileceksiniz. Ödevleri, değerlendirmeleri ve gezileri rahatlıkla tercüme edebileceksiniz.
25https://www.wyzant.com/resources/lessons/english/esl(ÖĞRETENLER İÇİN) KAYNAKLAR ESL Party Land: İngilizce öğretmenlerine sunduğu kaynaklarla yardımcı olacak harika site. Çalışma sayfaları, sınavlar, ders planları ve oyunlara ulaşabilirsiniz.
26http://a4esl.org/(ÖĞRETENLER İÇİN) KAYNAKLAR Activities for ESL Students: Öğretmenlerin katkıları ile hazırlanmış olan binlerce sınav, çalışma sayfaları ve testlere ulaşabilirsiniz.
27http://szoter.com/#intro(ÖĞRETENLER İÇİN) KAYNAKLAR Szoter: Öğretmenlerin resimlerin ifade ettiği anlamları öğrencilere rahatlıkla açıklayabileceği site.
28https://elt.oup.com/learning_resources/?cc=global&selLanguage=en(ÖĞRETENLER İÇİN) KAYNAKLAR Oxford University Press Learning Resources Bank: İngilizce interaktif okuma araçlarına sahip olan bu sitede çeşitli İngilizce dersler de bulunmaktadır.
29http://www.english-test.net/(ÖĞRETENLER İÇİN) KAYNAKLAR English-Test.net: Bu sitede testi çözüp sonuçlarını kontrol edebileceğiniz gibi, ücretsiz İngilizce testler, dilbilgisi çalışmaları ve çalışma sayfalarından da faydalanabiliyorsunuz.
30http://www.edufind.com/english-test/(ÖĞRETENLER İÇİN) KAYNAKLAR EduFind English Online Tests and Learning Games: Öğrencilerin İngilizce becerilerini test çözerek geliştireceleri harika bir site.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir