İngilizce Öğreten Siteler (Teacher of English Sites)
Dünyada en çok konuşulan dillerin biri İngilizce, Peki, İngilizceyi nasıl öğrenebiliriz, okulda öğrendiklerimize neler ekleyebiliriz diyorsanız bu sitelere bir göz atın derim, siz nedersiniz?


IDWeb SitesiKategoriAçıklama
31http://www.dictionary.com/REFERANS Dictionary.com: Sadece kelime aramak için bakacağınız bir site olmasından da öte, günün kelimesi, günün oyunu, düşünürlerin söyledikleri ve daha da ötesini bulacağınız bir site.
32http://www.thesaurus.com/REFERANS Thesaurus.com: Bir kelimenin eş anlamlısını bulabileceğiniz gibi, kelime aramayı keyifli hale getiren ve size seçenek sunan bir site.
33http://public.wsu.edu/~brians/errors/errors.htmlREFERANS Common Errors in English Usage: Paul Brian’ın İngilizce kullanımında yapılan genel hatalar kitabına ve kitabın blog’una ulaşabilir ve facebook sayfasına yazı girebilirsiniz.
34http://public.wsu.edu/~brians/errors/errors.htmlREFERANS Idiom Site:Söz dizileri ve deyimleri anlamlandırmanızı sağlayan bir site.
35http://www.fonetiks.org/REFERANS Fonetiks: Anadili İngilizce olan bir konuşur tarafından seslerin anında telaffuz edildiği bir site.
36http://blogs.edweek.org/edweek/learning-the-language/GRUPLAR VE BLOGLAR Learning the Language: Lesli Maxwell’in ulusal bir gazetede yazdıklarına göre, ABD’de dil öğrenme ve eğitim politikalarını açıklayan bir site.
37http://www.eslcafe.com/GRUPLAR VE BLOGLAR Dave’s ESL Cafe: İngilizce öğretmenleri ve İngilizce öğrenen öğrenciler için ders materyalleri ve iş imkanlarını bulabilirsiniz.
38http://www.englishtown.com/community/portal/default.aspxGRUPLAR VE BLOGLAR Englishtown: Dünyanın çeşitli yerlerinde İngilizce öğrenen ve bu gruba üye olan insanlarla öğrencileriniz hakkında konuşma ve onları yakından tanıma fırsatını bulacaksınız.
39http://larryferlazzo.edublogs.org/GRUPLAR VE BLOGLAR Larry Ferlazzo’s Websites of the Day: İngilizce öğretmenleri için düzenlenen bu sitede, haberler paylaşabilir, paylaşımları okuyabilir ve İngilizce kaynaklara ulaşabilirsiniz.
40http://www.eslpod.com/eslpod_blog/GRUPLAR VE BLOGLAR ESL Podcast: İngilizce öğrenenlerin kolaylıkla ulaşabileceği ve izleyebileceği yayınlar bulunmaktadır.
41http://www.eslsite.com/GRUPLAR VE BLOGLAR ESL Resource Center: İngilizce forum ve sohbet odalarında iletişim kurabilir ve İngilizce kaynaklara ulaşabilirsiniz. Öğretmenler için de hikaye kitapları ve canlandırma türü oyunlara ait kaynaklar mevcut.
42http://azargrammar.com/teacherTalk/blog/GRUPLAR VE BLOGLAR Teacher Talk: İngilizce öğretmenlerinin ders anlatma tekniklerinin, derslerde kullandığı materyallerin ve çeşitli fikirlerin olduğu bir site.
43http://azargrammar.com/teacherTalk/blog/GRUPLAR VE BLOGLAR Pain in the English: İngilizce’nin bilinmez ve gri alanlarını öğrencilerinize açıklayabileceğiniz eğlenceli bir blog.
44http://www.tefl.net/esl-lesson-plans/GRUPLAR VE BLOGLAR TEFLtastic with Alex Case: İngilizce öğretirken kullanabileceğiniz, fikirler, bakış açıkları ve haberleri bulabileceğiniz bir site.
45http://jeffreyhill.typepad.com/english/#.V2vvRORf19BGRUPLAR VE BLOGLAR The English Blog: İngilizce öğrenen öğrenciler ve İngilizce öğretmenleri için çeşitli kaynakların olduğu bir iste.
46http://inspirationlane.blogspot.com.tr/GRUPLAR VE BLOGLAR Inspiration Lane: Her gün yeni bir konu ve başlığı öğrencilerinize aktaracağınız bir site.
47http://www.rosettastone.com/lp/sbsr/livemocha/?prid=livemocha_comDİĞERLivemocha: dünyada 195’den fazla ülkede, 9 milyondan fazla üyeye, 35’den fazla dilde, ücretsiz ve ücretli dil kursları sunan, dünyanın en geniş çevrimiçi dil öğrenme topluluğudur.ana sayfa: http://www.livemocha.com/
48https://www.duolingo.com/DİĞERduolingo apple tarafından 2013 yılın iphone uygulaması, google tarafından 2013 yılın en iyi android uygulaması ve techcrunch tarafından en iyi öğrenim başlangıcı olarak seçilmiş ücretsiz bilimsel tabanlı dil öğrenim kursudur. kitle kaynaklı çalışmaların ö
49http://www.voscreen.com/DİĞEREtkili, eğlenceli ve ücretsiz ingilizce öğrenme. günde 20 dakika ayırarak kısa sürede akıcı ingilizce öğrenin.
50https://www.busuu.com/tr/DİĞERBusuu: ücretsiz veya ücretli olarak 150’den fazla materyal ve dünya çapında 2 milyondan fazla üye ile öğrenmek istediğiniz dili ana dili olarak konuşanlardan öğrenebileceğiniz dil öğrenme topluluğudur. ana sayfa: http://www.busuu.com/ ,uygulaması : https:
51https://www.italki.com/homeDİĞERItalki: 200’den fazla ülkede, 100’den fazla dili ana dili olarak konuşanlardan öğrenebileceğiniz online dil öğrenme topluluğudur. ayrıca yabancı dil öğretmenleri ve kurslarına da site üzerinden ulaşabilirsiniz. ana sayfa: http://www.italki.com/ uygulaması
52http://blog.linkua.com/DİĞERLinkua: yabancı dil eğitmenleri ile online olarak oluşturulan sınıflar aracılığıyla yeni bir yabancı dil öğrenebilir veya yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz. ana sayfa: http://www.linkua.com/
53http://ww38.lingofriends.com/DİĞERLingo friends: üyelerinin birbirlerine veya eğitmenlerinin profesyonel olarak yabancı dil eğitimi verdiği online dil öğrenme topluluğudur. ana sayfa: http://www.lingofriends.com/
54https://www.lingq.com/DİĞERLingq: üyelerinin hem öğrenci, hem öğretmen olarak birbirlerine yabancı dil öğrettikleri yabancı dil öğrenme topluluğudur. ayrıca üyeler birbirlerinin aktivitelerini de takip ederek bir sosyal ağ yapısı da sunmaktadır. belli bir aşamaya kadar ücretsiz ola
55http://www.konusarakogren.com/DİĞERKonuşarak öğren: özellikle ingilizce konuşma seviyenizi arttırmak istiyorsanız tam ihtiyacınıza yönelik eğitim vermektedir. memphis – tennessee abd’de bulunan ingilizce eğitim merkezindeki deneyimli eğitmenler ile, sabit telefon, cep telefonu veya skype a
56http://www.bedava-ingilizce.com/DİĞERBedava ingilizce: her seviye için hazırlanmış derslerinin yanı sıra oyunlarla, bilmecelerle, fıkralarla ve daha farklı yöntemlerle ingilizce öğrenmek isteyenler için vazgeçilmeyecek kaynaklardan. ana sayfa: http://www.bedava-ingilizce.com/
57http://imendi.com/DİĞER
58http://www.studystre.am/DİĞER
59http://www.learnalanguage.com/DİĞER
60http://lingtlanguage.com/DİĞER

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir