Sıkça Sorulan Sorular


IDSoruCevap
211Tiyatro sezonu ne zaman başlıyor? - Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda tiyatro sezonu her yıl Ekim ayı içerisinde başlamakta, takip eden yılın Nisan ayında ise gösterimler sona ermektedir.
212Nasıl tiyatro bileti alabiliriz? - Antalya Şehir Tiyatrosu biletleri gişemizden ve internet üzerinden satın alınabilir.
213İnternet üzerinden bilet alabiliyor muyuz? - Evet, internet üzerinden bilet satışımız mevcuttur.  - http://ebelediye.antalya.bel.tr/webportal/index.php?wwsayfa8093 linkini kullanarak e-bilet alabilirsiniz.
214 Bilet gişenizin yeri nerededir ? - Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Karaalioğlu Parkı içinde, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Binası yanında hizmet vermektedir. Gişemiz de aynı yerde, sahnemizin önündedir.
215 Gişenizin çalışma günleri ve çalışma saatleri nelerdir? - Gişe Çalışma Gün ve Saatleri:  - Pazartesi/Salı/Çarşamba: 09.00/18.00  - Perşembe/Cuma/Cumartesi: 09.00/20.00  - Pazar: 09.00/15.00
216 Kimler indirimli bilet alabilirler ? - Öğrenci, öğretmen, kurum mensubu, emekli ve basın mensubu vatandaşlarımız indirimli bilet alabilirler. İndirimli bilet alabilmek için kimlikle beraber gişeye şahsen başvuru yapılmalıdır. İnternet üzerinden indirimli bilet satışımız yoktur.
217 Kimler oyunlarınızı ücretsiz olarak izleyebilir? - 2022 sayılı yasa gereğince;65 yaşını doldurmuş muhtaç, güçsüz ve kimsesizler, bedensel engelliler, gaziler, şehit ve gazi dul ve yetimleri oyunlarımızı ücretsiz olarak izleyebilirler. Ücret alınmayacak seyirciler kimlikleri ile beraber gişeye şahsen başvuru yapmalıdır.
218 Oyunlarınızı nereden takip edebiliriz ? - Oyunlarımız ve yıllık programımız ile ilgili detaylı bilgilere http://www.abt.gov.tr/aylik-program-2/ ve https://issuu.com/abttiyatro/docs/program2015-2016_issu adreslerinden ulaşabilirsiniz.
219 Bilet fiyatları hakkında bilgi verir misiniz ? - 2015-2016 Tiyatro Sezonu için geçerli olmak üzere;  - Yetişkin oyunları için bilet fiyatları:  - Tam: 7 TL  - İndirimli: 5TL  - Grup İndirimi: 4 TL (25 kişi ve üzeri satışlarda geçerlidir)  - Çocuk Oyunları: 3 TL
220 Çocuk oyunlarınız hangi yaş grupları için uygundur ? - Antalya Şehir Tiyatrosu olarak farklı yaş gruplarına uygun çocuk oyunları sahnelemekteyiz. Çocuk ve Gençlik Oyunlarımızla ilgili detaylı bilgilere,http://www.abt.gov.tr/cocuk-ve-genclik-tiyatrosu-birimi/ adresinden ulaşabilirsiniz.
221 Tiyatronuzun yeri nerdedir ? - Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Şube Müdürlüğü Karaalioğlu Parkı İçi 07100 Muratpaşa / Antalya
222 Tiyatronuzda oyunculuk eğitimi veriliyor mu ? - Tiyatromuzda oyunculuk eğitimi verilmemektedir. Ancak yine belediyemiz bünyesinde hizmet veren İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı’nda eğitim verilmektedir.
223 Büyük oyunlarına çocuklar girebiliyor mu ? - Büyük oyunlarımıza 10 yaş ve üzeri çocuklar girebilmektedir.
224 Oyun öncesi rezervasyon yaptırabiliyor muyuz ? - Antalya Şehir Tiyatrosu olarak seyirci yoğunluğumuzdan dolayı rezervasyon hizmeti verememekteyiz.
225 Çocuk oyunları için veliler farklı bilet ücreti ödüyor mu? - Çocuk oyunlarımızda bilet fiyatlarımız çocuklar ve yetişkinler için aynıdır. Çocuklar ve yanlarında bulunan refakatçiler için ayrı bilet alınması gerekmektedir.
226 Tiyatro oyunları için Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin seyirci servis hizmeti var mı? - Antalya Büyükşehir Belediyesi tiyatro için seyirci servis hizmeti bulunmamaktadır.
227 Hafta içi gündüz oyun sahneliyor musunuz ? - Hafta içi gündüz oyunumuz yoktur. Ancak eğitim kurumlarından gelen talepler doğrultusunda Pazartesi ve Salı günleri “Toplu Gösterim” adı altında çocuk ve gençlik oyunlarımızı sahnelemekteyiz.
228 Hafta sonu matine gösteriminiz var mı? - Her Cumartesi saat 14.00’ de yetişkin oyunlarımız için matine gösterimiz bulunmaktadır. Ayrıca aynı oyun akşam saat 20.00’de tekrar sahnelenmektedir.
229 Yaz sezonunda oyun sahneliyor musunuz ? - Antalya Şehir Tiyatrosu yaz sezonunu kısa bir tatil dönemi ve ardından yeni sezona hazırlık ve provalar ile geçirmekte, Ekim ayı içerisinde de yeni sezona başlamaktadır. Sanatsal açıdan itibar taşıyan, yüksek nitelikli festival katılımları ve turneler dışında ise yaz sezonunda herhangi bir turne ve gösterim gerçekleştirmemektedir.
230 İlçe ve köy turneleri yapıyor musunuz ? - Antalya Şehir Tiyatrosu her ayın son haftasını ilçe ve köy turneleri için ayırmakta, ayrıca talep oluşması ve sezon programının uygunluğu halinde de turne gerçekleştirmektedir.
231 Turne programınızı nasıl öğrenebiliriz ? - Turne programımıza internet sitemizdeki  - http://www.abt.gov.tr/aylik-program-2/ adresinden ulaşabilirsiniz.
232 Tiyatronuzun salon kapasitesi kaç kişidir? - Salonumuz 280 kişiliktir.
233 Tiyatronuzun iletişim bilgileri nelerdir? - Antalya Şehir Tiyatrosu iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir;  - Gişe telefon: 0 242 249 53 26  - Müdürlük Telefon: 0 242 249 53 20  - Faks: 0 242 249 53 25  - www.abt.gov.tr  - Facebook Adresi : / abt.tiyatro  - Twitter Adresi : / abtiyatro  - abttiyatro@antalya.bel.tr  - abttiyatro@hotmail.com
234 Temsillerimize geç kalınması halinde nasıl bir sonuç doğar ? - Temsillerimiz ilan edilen tarih ve saatte başlar. Geç gelen seyircilerimiz ilk perdeyi izleyemezler. Tek perdelik oyunlarda ise salona giremezler ve oyunu izleyemezler. Bunun için oyunlara temsil saatinden önce gelinmesi önem arz etmektedir.
235 Satın aldığımız biletleri iade etme ya da değiştirme şansımız var mı? - Satılan bilet geri alınmaz ve değiştirilmez.
236 İndirimli bilet alan izleyiciler kimlik göstermeli midir ? - Seyircilerimiz indirimli ve ücretsiz bilet temininde bilet kontrol görevlilerine kimliklerini ibraz etmeleri gerekebilir, bu nedenle kimliklerini yanlarında bulundurmaları önem arz etmektedir.
237 Bilet rezervasyonu yaptırabiliyor muyuz ? - Tiyatromuzda satışı yapılan biletler için önceden rezervasyon yapılmamaktadır.
238 Yaz Spor Okulu etkinliğinin amacı ve genel bilgileri nelerdir? - Yaz Spor Okulunun genel amacı, Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak kent halkımızın ve geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın zihinsel, bedensel, sosyal ve kültürel gelişmesine katkıda bulunmak, bilgili, girişken birey olmalarında, spor yapma alışkanlığı kazanarak sağlıklı bir yaşam sürmelerinde ve toplumda bir spor kültürü oluşmasında fayda sağlayabilmektir.  - Yaz Spor Okulunda çocuklarımız çeşitli branşlarda kabiliyetlerini ortaya koymalarına imkan sağlanmakta, oluşan spor kültürü ile kentimizde faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri içinde farklı sportif dallarda alt yapı oluşumuna destek verilmekted  - Yaz Spor Okulu her yıl okullarda eğitim-öğretim yılının sona erdiği Haziran ayının sonlarından itibaren Haziran – Temmuz – Ağustos aylarını kapsayacak şekilde yaklaşık 2 aylık sürmektedir.  - Yaz Spor Okulu ücretsiz gerçekleştirilmektedir. Katılımcılar herhangi bir ücret ödememektedir.  - Yaz Spor Okulunda hizmet verilen branşlarda kontenjan uygulaması vardır.  - Yaz Spor Okulunda yaş gurupları bazı branşlarda değişiklik göstermekte birlikte genel olarak 6–14 yaş arasıdır.  - Yaz Spor Okulunda genel olarak Futbol, Basketbol, Bayan Voleybol, Tenis, Satranç, Yüzme, Taekwondo ve Karate branşlarında eğitimler verilmekle birlikte, eklenen veya çıkartılan branşlar da olabilmektedir.  - Yaz Spor Okulu etkinliğinin kent halkına duyurusu Mayıs ayının ikinci döneminden itibaren yapılmakta, Haziran ayının başlarından itibaren de müracaatlar alınmaktadır.  - Yaz Spor Okulu etkinliği başvurular öncesi kent halkına afiş, broşür Büyükşehir Belediyesinin Web sitesi, bilboard, raketboard vb. görsel alan afişleri, yerel gazete bültenleri ve çeşitli internet portalları aracılığıyla duyurulmaktadır.  - Yaz Spor Okulu Etkinliğinin duyurulması ile birlikte kurs merkezleri, günleri ve saatleri konularında katılımcılar bilgi sahibi olabilmektedir.  - Yaz Spor Okulunda katılımcılar konularında yeterli, deneyimli olan antrenörlerden hizmet almaktadır.  - Yaz Spor Okulunda eğitim alan çocuklarımıza ve gençlerimize branşlarına göre spor malzemeleri verilmekte (alt-üst forma, çorap, şapka, çanta, taekwondo, karate elbisesi, bone, satranç takımı), yine eğitime yönelik malzeme ve ekipmanlarda Büyükşehi  - Yaz Spor Okuluna katılan çocuklarımıza ve gençlerimize kurs sonunda katılım belgesi verilmektedir.
239 Diğer Sportif Faaliyet ve Etkinlikleriniz var mıdır? Varsa nelerdir? - Müdürlüğümüzce Yaz Spor Okulu ve bayanlara yönelik Spor Merkezlerimizde verilen hizmetlerin dışında aşağıda belirtilen hizmetler verilmektedir.  - Doğa Yürüyüşü Etkinlikleri  - Sokak Basketbolu Etkinliği ( Streetball Turnuvası)  - Sabah Sporları Etkinliği  - Çocuklara ve Gençlere Yönelik Tenis Kursu Etkinliği  - Gençlere ve Yetişkinlere Yönelik Tenis Kursu Etkinliği  - Gerçekleştirdiğimiz sportif etkinlik ve faaliyetlerin dışında kentimizde gerçekleşen ulusal ve uluslararası organizasyon ve müsabakalara Büyükşehir Belediyemizin temsil ve himayesinde destek verilmektedir. Ayrıca amatör spor kulüplerine Büyükşehir Belediyemiz bütçesinin olanak verdiği ölçüde malzeme yardımı yapılmakta, ulusal ve uluslararası müsabakalarda dereceye giren sporcu ve antrenörlere Büyükşehir Belediye Meclisi Kararınca nakdi ödül verilmektedir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir