Chrome Kısayolları - Türkçe
Chrome Kısayolları - Türkçe


IDİşletim SistemiKategori AdıKısayolİşlem
31Windows ve LinuxAdres çubuğu kısayollarıBir arama terimi yazıp ardından Enter tuşuna basın.Varsayılan arama motorunuzu kullanarak arama yapar.
32Windows ve LinuxAdres çubuğu kısayollarıBir arama motoru anahtar kelimesi yazın, Boşluk tuşuna basın, aranacak bir terim yazın ve Enter tuşuna basın.Anahtar kelimeyle ilişkilendirilen arama motorunu kullanarak bir arama gerçekleştirir.
33Windows ve LinuxAdres çubuğu kısayollarıBir arama motoru URL'si yazarak işleme başlayın istendiğinde Sekme tuşuna basın, bir arama terimi yazın ve Enter tuşuna basın.URL ile ilişkilendirilen arama motorunu kullanarak bir arama gerçekleştirir.
34Windows ve LinuxAdres çubuğu kısayollarıCtrl+EnterAdres çubuğundaki girişinize www. ve .com eklerini ekler ve tamamlanan URL'yi açar.
35Windows ve LinuxAdres çubuğu kısayollarıBir URL yazın ve ardından Alt+Enter tuşlarına basın.URL'yi yeni bir sekmede açar.
36Windows ve LinuxAdres çubuğu kısayollarıCtrl+L veya Alt+DURL'yi vurgular.
37Windows ve LinuxAdres çubuğu kısayollarıCtrl+K veya Ctrl+EAdres çubuğuna "?" işareti yerleştirir. Varsayılan arama motorunuzu kullanarak bir arama yapmak için soru işaretinden sonra bir arama terimi yazın.
38Windows ve LinuxAdres çubuğu kısayollarıCtrl ve sol ok tuşuna birlikte basın.İmlecinizi adres çubuğunda yer alan önceki anahtar terime getirir.
39Windows ve LinuxAdres çubuğu kısayollarıCtrl ve sağ ok tuşuna birlikte basın.İmlecinizi adres çubuğunda sonraki anahtar terime getirir.
40Windows ve LinuxAdres çubuğu kısayollarıCtrl+BackspaceAdres çubuğunda imlecinizden önce gelen anahtar terimi siler.
41Windows ve LinuxAdres çubuğu kısayollarıAdres çubuğunun açılır menüsünde klavye oklarınızla bir girişi seçin ve ÜstKrktr+Delete tuşlarına basın.Girişi, mümkünse tarama geçmişinizden siler.
42Windows ve LinuxAdres çubuğu kısayollarıAdres çubuğu açılır menüsü göründüğünde Page Up veya Page Down tuşuna basın.Açılır menüdeki birinci veya sonuncu girişi seçer.
43Windows ve LinuxWeb sayfası kısayollarıCtrl+PBulunduğunuz sayfayı yazdırır.
44Windows ve LinuxWeb sayfası kısayollarıCtrl+SBulunduğunuz sayfayı kaydeder.
45Windows ve LinuxWeb sayfası kısayollarıF5 veya Ctrl+RBulunduğunuz sayfayı yeniden yükler.
46Windows ve LinuxWeb sayfası kısayollarıEscBulunduğunuz sayfanın yüklenmesini durdurur.
47Windows ve LinuxWeb sayfası kısayollarıCtrl+FBulma çubuğunu açar.
48Windows ve LinuxWeb sayfası kısayollarıCtrl+G veya F3Bulma çubuğundaki girişiniz için bir sonraki eşleşmeyi bulur.
49Windows ve LinuxWeb sayfası kısayollarıCtrl+ÜstKrktr+G, ÜstKrktr+F3 veya ÜstKrktr+EnterBulma çubuğundaki girişiniz için bir önceki eşleşmeyi bulur.
50Windows ve LinuxWeb sayfası kısayollarıCtrl+F5 veya ÜstKrktr+F5Önbelleğe alınmış içeriği yok sayarak geçerli sayfanızı yeniden yükler.
51Windows ve LinuxWeb sayfası kısayollarıAlt tuşuna basın ve bir bağlantıyı tıklayınBağlantı hedefini indirir.
52Windows ve LinuxWeb sayfası kısayollarıCtrl+UBulunduğunuz sayfanın kaynağını açar.
53Windows ve LinuxWeb sayfası kısayollarıBir bağlantıyı yer imi çubuğuna sürükleyinBağlantıyı bir yer işareti olarak kaydeder.
54Windows ve LinuxWeb sayfası kısayollarıCtrl+DMevcut web sayfanızı yer işareti olarak kaydeder.
55Windows ve LinuxWeb sayfası kısayollarıCtrl+ÜstKrktr+DTüm açık sayfaları yeni bir klasörde yer işareti olarak kaydeder.
56Windows ve LinuxWeb sayfası kısayollarıF11Sayfanızı tam ekran modunda açar. Tam ekran modundan çıkmak için F11 tuşuna yeniden basın.
57Windows ve LinuxWeb sayfası kısayollarıCtrl ve + tuşlarına basın veya Ctrl tuşuna basıp fare tekerleğinizi aşağı kaydırın.Sayfadaki her şeyi büyütür.
58Windows ve LinuxWeb sayfası kısayollarıCtrl ve - veya Ctrl tuşuna basın ve fare tekerleğinizi aşağı kaydırın.Sayfadaki her şeyi küçültür.
59Windows ve LinuxWeb sayfası kısayollarıCtrl+0Sayfadaki her şeyi normal boyutuna geri döndürür.
60Windows ve LinuxWeb sayfası kısayollarıAra çubuğuWeb sayfasını aşağı kaydırır.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir