Temel Fıkraları
Genellikle Temel, Dursun ve Fadime arasında geçen güldüren ve düşündüren fıkralar


IDFıkra
12 Bilet Temel ile Fadime biraz kültür ve sanatla ilgilenmeye karar vermişler. Bunun üzerine tiyatroya gitmiş ve bilet kuyruğuna girmişler. Arada hangi oyuna bilet alacakları konusunda da fikir edinmek için etraflarına bakınıyor, kulak kabartıyorlarmış: -Kerem ile Aslı'ya 2 bilet. -Romeo ve Juliet'e 2 bilet. -Yusuf ile Züleyha'ya iki bilet. Sıra bizimkilere gelmiş: Temel ile Fadime'ye 2 bilet.
22 Yıl Garantili Temel paraşüt satıyormuş. Bir müşteri gelmiş. Paraşüt almış ve paraşüt hakkında bilgi almak için sormuş: -Beyefendi bu paraşütle 40000 fitten atladık diyelim, açılmazsa ne olacak? + 1. düğmeye bas açılır. -Ya açılmazsa? +2. düğmeye bas açılır. -Ya açılmazsa. +Kardeşim 3. düğmeye bas kesin açılır. -Tamam ama 3 düğmede açılmadı o zaman ne olacak? +2 yıl garantisi var, getir değiştiririz :)
33 Gün Aç Susuz Bir gün Temel ile Dursun yabancı ülkeye giderler ve Temel büyük bir kule gösterir Dursun'a ve şöyle der: -Bura dünyanın en yüksek yeridir atlarsan ancak üç günde yere düşersin. +Ölür müsün peki? -Ne zannettin insan üç gün aç susuz yaşayabilir mi?
43 Kadeh Temel her gün meyhaneye gidiyormuş ve her gün 3 kadeh içki içiyormuş. Garsonun dikkatini çekmiş bu durum ve sebebini sormuş: -Her gün neden 3 kadeh içki içersiniz? Temel: -Biz 3 kardeşiz diğer ikisi olmadığından onların yerine de içiyorum. Aradan zaman geçer. Temel bir gün gelir ve 2 kadeh içki ister ve garson şaşırır ve sorar: -Hayırdır bugün iki kadeh içiyorsunuz yoksa kardeşiniz mi öldü? diye sorar. Temel de: -Hayır ben içkiyi bıraktım der :)
54 İşlem Küçük Temel annesine okul yüzünden yakınmış: -Anne ben öğretmenin dersinden hiç birşey anlamıyorum, demiş. Annesi: -Neden oğlum? deyince, Küçük Temel: -Geçen hafta beş, iki daha yedi eder diyordu, şimdi dört, üç daha yedi eder diyor.
64 Kişilik Temel asansöre binmiş. Başlamış beklemeye bir süre sonra Dursun'u görmüş onu da çağırmış birlikte beklemeye başlamışlar. Bir kişi daha binmiş ve neden beklediklerini sormuş. Temel hemen cevap vermiş. -Uşagım görmeymisun ha burda 4 kişiliktir yazayi, demiş.
75 Kişiyiz Bir gün komutan askerlere roket indirtiyomuş. Komutan Temel'e demişki: - Bakın geçen yıl barut yüzünden 12 asker şehit oldu dikkat edin. Temel'de: - Korkmayın komutanım böyle bir şey olamaz. Çünkü biz 5 kişiyiz demiş.
85 para etmiysun Temel bir gün taksi çağırır. Taksi gelir ve Temel sorar: - Ula uşağum ben binersem ne kadar. Taksici: - 10 TL Temel: - Fadime ile binersem ne kadar? Taksici: - Yine 10 TL. Temel Fadime'ye dönerek der ki; - Ula Fadime hep diyurum beş para etmiysun...
96. His Temel Dursun'a: -Uşağam 6. His filmini izledun mi?, diye sorar. Dursun: - Hayır ama çok övdiler, der Dursun. - Bende filmin CD’si vardur, istersen vereyim izle deyince, Dursunun şöyle cevap verir: - Şimdi izlersem bir şey anlamam, ilk 5 tanesini izlemem lazım once da!
1040 Haramiler Temel birgün kahvede ağlıyormuş. Dursun: -Uyyy Temel ne oldi saa. - Sorma ula Dursun benim karı hamile. - Ne güzel işte daa! - Anlamaysun beni; karım ilk hamileyken 2 insanı okudu, ikiz doğurdu, ikinci hamileliğinde 3 silahşörleri okudu üçüz doğurdu... -Dursun peki şimdi ne okuyor senin kari? -40 haramiler.
11100 Yaş 70 yaşındaki Temel'in nefes borusunda rahatsızlığı vardı. - Doktoru günde kaç sigara içtiğini sorunca: - Kırk elli tane içeyruz. - Sigarayı bırakırsanız 100 yaşına kadar yaşarsınız. - Peçi toksan yaşina kadar yaşamak istesem günde kaç sigara içepilirum?
12Aday Temel Temel seçimlerde aday olmuş, halka hitap etmek için kürsüye çıkmış. Konuşmasını yazdığı kağıdı cebinden çıkarmak için elini cebine atmış ama kağıdı bulamamış. Bütün ceplerini aramış ancak kağıdı bulamamış. Çaresiz mikrofona yaklaşmış: -Sevcilu hemşerilerum, ben ha buraya çikana kadar konuşacaklarimi bir ben bir Allah biliydi, şimdi ise sadece Allah biliyi...
13Adımı Bilur Temel trafik kazası geçirir ve durumu çok ağırdır. -Eşinizin adını adresini verin, haber verelim, demişler. Temel: -O benum adımı bilur, isim vermeme cerek yok.
14Affedilmek İçin Din dersinde öğretmen sınıfta sormuş: -Çocuklar, Allah'ın günahlarımızı affetmesi için ne yapmalıyız? Temel hemen atılmış: -Önce affedulecek günahı işlemeliyuz öğretmenum.
15Ağır Değil Ki Temel'le Fadime yeni evlenmişler. Çarşıya alışverişe çıkmışlar.. Temel demiş ki: -Fadime ver elini tutayım. Fadime: -Neden, ağır değil ki.
16Ağır Yük Temel kaynanası ile birlikte istanbul'a giderken bindikleri gemi yolda fırtınaya tutulmuş ve batmak üzere imiş. Kaptan anons yaparak yolcuların ağır eşyalarını denize atmalarını istemiş. Temel kaynanasını tuttuğu gibi suya atmış. Bunu gören kaptan; -Kadını niye denize attın? Temel: -Benum en ağir yükum oydi da..
17Ağzını Aramak Küçük Temel, Dursun'a: -Dursun emice ağzuni açar misun? -Neden da? -Babam, ağzuni ara bakalum akşam bize geleceklermiymiş dedi da.
18Aklıma Girsin Diye Temel, yarın ki sınav için kopya hazırlıyordu. Babası sordu: "Bu nasil yazi ula böyle, karinca cibi?" Ne yapsın Temel, kopya hazırlıyorum diyemez ki. Önce heyecanlandı korktu. Sonra: "Büyük yazarsam aklimda kalmiyii, küçük yazayrum ki, aklıma cirsun da"
19Alerji Temel, Cemal'e : -Ula bizum bu Fadime'nin kürke alerjisi var. -Nerden pileysun? -Ne zaman kürk giymiş pi avrat cörse hastalanayi daa.
20Alışveriş Temel bakkala gider: - 5 liraluk badem alapilir miyum? + Tabii buyrun efendim. - Ne kadar? + 5 lira. - Sağolun iyi cünler.
21Altınu Çizeruz Bir gün Karadeniz'e gelen turist bir kadın Temel'e rastlamış ve Temel'e "Buradaki insanların neden hepsi bıyıklı?" diye sormuş. Temel de "Çünkü biz önemli şeylerin altunu çizeruz" demiş.
22Altmış Sekiz Temel bir gün bir uçurumun ucunda altmış sekiz altmış sekiz altmış sekiz diye sayıklıyormuş. Temeli gören vatandaşlar halla halla bu adam deli galiba demişler aldırış etmemişler. Bir adam temelin bu hareketini dikkatlice izlemiş 1 gün geçmiş temel hala altmış sekiz altmış sekiz altmış sekiz diye sayıklıyormuş. ikinci gün adam tekrar temele bakmış temel hala altmış sekiz altmış sekiz … yok demiş adam böyle olmayacak adamı merak sarmış niye böyle yapıyor bu adam diye dayanamamış temelin yanına gitmiş ve temel sonra altmış dokuz altmış dokuz altmış dokuzz..
23Alttakini Dövelim Temel ile Dursun 2 katlı ranzada uyuyorlarmış. Temel üstte Dursun altta. Geceleri hırsızlar eve girip hem evi soyuyorlar hem de Temel'i dövüyorlarmış. Bir gün Temel Dursun'a: -Ben altta yatayım sen de üstte yat demiş. Sonra yer değiştirmişler. Hırsızlar eve girdiklerinde, bir tanesi: -Hep üsttekini dövdük biraz da alttakini dövelim demiş.
24Ambulans Şöförü Temel Ambulans şoförü olarak çalışmaya başlamıştır. Günlerden bir gün bir otobüs kazası olmuş ve Temeller ambulans çağrısı alırlar ve hemen olay yerine gitmek için harekete geçerler. Kaza yerine gittikleri zaman gördükleri manzara çok kötüdür. Her tarafta yaralılar, ölüler… Yakınmalar yeri göğü inletmektedir. Lakin adamcağızın biri diğerlerinden fazla bağırmaktadır. Temel de adamın yanına gider ve bakar ki adamın iki bacağı birden kırılmış. Temel yaralıya basıyor fırçayı : - Ula uşağum ayuptur bu senin yaptuğun. Şunun şurasında iki bacağun kırılmış sadece. Bak orada insanlar ölmüşler hiç ses çıkarıyorlar midur?
25Ambulans Şoförü Temel Temel, ambulans şoförü olmuş. Bir gün bir otobüs kazası çağrısı alırlar ve hemen olay yerine giderler. Gittiklerinde gördükleri manzara çok kötü. Her tarafta yaralılar, ölüler... Feryatlar filan yeri göğü inletiyor.. Fakat adamcağızın biri hepsinden fazla bağırıyor, inliyor. Temel de adamın yanına gidiyor ve bakıyor adamın iki bacağı birden kırılmış. Basıyor fırçayı : - Ula uşağum ayuptur bu senin yaptuğun. Şunun şurasında iki bacağın kırılmış sadece. Bak orda insanlar ölmüşler hiç ses ediyler mi?
26Anahtar Temel yıllarca deliler hastanesinde kalmıştır. Doktorlar bir gün delilerin akıllanıp akıllanmayacağını test etmek için hepsini bir araya toplarlar. Doktorun biri duvara son model bir mercedes çizer ve herkese bu arabaya binmelerini söyler. Delilerin hepsi arabaya binmeye çalışırlar ama Temel hiç oralı olmaz. Doktorlar merak içinde: -"Niye binmiyorsun arabaya, az sonra gitcek." Temel: -"O araba gidemez ki." Doktor: -"Neden gidemez?" Temel: -"Çalışmıyor da ondan." Doktor: -"Niye çalışmıyormus?" Temel: -"Çünkü anahtarı bende de ondan."
27Anca Beraber Temel ile Dursun'un yediği içtiği ayrı gitmezmiş. Bir gün yine beraberken bi lokantaya gitmişler. Dursun garsona seslenmiş: -Uşağum bağa bi kadun budu getur bakayim. Temel de hemen eklemiş: - Bağa da diğer buduni getur.
28Annem Gel Dedi İlkokul öğretmeni sınıfta Cennet'e gitmek isteyenlerin ellerini kaldırmalarını ister. Yalnız Temel'cik elini kaldırmayınca merak eder ve sorar, - Sen gitmek istemiyor musun? - İster idum ama anacığım okuldan sonra hemen eve gel dedü...
29Antrenman Temel bir gün ormanda yürürken bir ıslık çalıp bir besmele çekiyormuş. İdris bunu görünce sormuş; - Ula uşağum ne yapayisun. Temel; - Hiç şeytana antrenman yaptirayırum.
30Arabam Dışarıda Temel kırtasiye'ye girmiş, tezgahtara : - Pana pir roman lazum, demiş. Kırtasiye tezgahtarı sormuş : - Efendim ağır mı olsun hafif mi? Temel : - Farketmez, nasul olsa arabam dışarudadur.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir