Koşullar

Netdata.com' u kullanarak, buradaki şartları kabul etmiş olursunuz. Lütfen bu şartları dikkatlice okuyun.

Netdata.com üzerinde ki özellikler ve projeler çok çeşitli olduğundan bazen ek şartlar veya ürün gereksinimleri olabilir. Ek şartlar ilgili projeler ile birlikte sağlanır ve bu projeleri kullanmanız halinde bizimle yaptığınız sözleşmenin de birer parçası haline gelir. Projeler kapsamında size sunulan tüm politikalara uymalısınız.

Netdata.com üzerinde ki projeleri kötüye kullanmayın. Örneğin, Yetki sınırlarınız haricinde projelere ve sunduğumuz diğer hizmetlere müdahale etmeyin veya sağladığımız arayüz ve talimatların dışında başka bir yöntemle erişmeye çalışmayın. Netdata.com' u yalnızca yasaların izin verdiği şekilde kullanabilirsiniz. Şartlarımıza veya politikalarımıza uymamanız ya da Netdata.com' u kötüye kullandığınız şüphesi ile araştırma başlatmamız halinde, size servis vermeyi askıya alabilir veya durdurabiliriz.

Netdata.com' u kullanmanız size eriştiğiniz içerikteki hiçbir fikri mülkiyet hakkının sahipliğini vermez. Bu şartlar, size Projeler içinde yer alan marka unsurlarını veya logoları kullanma hakkını vermez.

Netdata.com doğası gereği diğer kullanıcıların içeriklerini girdiği projeleri içerir. Bu içeriklerin tüm sorumluluğu yalnızca ilgili içeriği kullanıma sunan tüzel kişilere aittir. İçeriğin yasa dışı olup olmadığını veya politikalarımızı ihlal edip etmediğini belirlemek için içeriği inceleyebilir ve politikalarımızı veya yasaları ihlal ettiği kanaatine makul ölçüde varırsak içeriği kaldırabilir ya da görüntülemeyi reddedebiliriz. Ancak bu, içeriği mutlaka inceleyeceğimiz anlamına gelmez, dolayısıyla lütfen her durumda inceleme yapacağımızı varsaymayınız.

Netdata.com' u kullanmanızla bağlantılı olarak size hizmet duyuruları, yönetim amaçlı iletiler ve diğer bilgileri gönderebiliriz. Bu iletişimlerden bazılarını devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

Netdata.com üzerinde oluşturulan projelerin içeriğinin doğruluğunu taahhüt etmez. Ancak bu içeriğin diğer kullanıcılar tarafından adil bir şekilde değerlendirilebilmesini sağlayacak araçlar içerir.

Netdata.com, sitede ilân edilir edilmez yürürlüğe girmek üzere herhangi bir zamanda bu koşullarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bu nedenle lütfen sitenin bu sayfasına periyodik ve düzenli olarak bakınız.

Bu kullanım koşullarını ihlâl ettiğiniz takdirde, Netdata.com sizin siteyi kullanmanıza son verebilir, gelecekte siteyi kullanmanıza engel olabilir, oluşturduğunuz ya da kullandığınız projelerinizi iptal edebilir ve/veya aleyhinize dava veya hukuki takip yoluna gidebilir.

Ayrıca, Netdata.com size bu konuda özel ve yazılı olarak yetki vermedikçe, bu sitedeki bilgi ve içeriği, başka amaçlar ile herhangi bir amaçla kopyalamayacağınızı, yüklemeyeceğinizi, yayınlamayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi veya başka bir şekilde dağıtmayacağınızı da kabul etmektesiniz.

Netdata.com size bu konuda özel ve yazılı olarak yetki vermedikçe, siteye derin bağlanmayacağınızı da kabul etmektesiniz. Bu sitenin markası, içeriği ve yazılımı, Netdata.com' a ve/veya onun tedarikçilerine aittir ve uluslararası telif hakkı kanunlarıyla korunmaktadır. Sitenin bazı sayfalarına kanuni telif hakkı uyarısı ve çeşitli tanıtma yazıları konulmuştur. Bu uyarı ve yazıların silinmesi veya kaldırılması yasaktır. Lütfen bu uyarıyı veya tanıtma yazılarını ya da bunlarla birlikte verilen ek bilgileri silmeyiniz veya kaldırmayınız.

Netdata.com; üyelerinin oluşturduğu projeleri, diğer üyelerine sunmaktadır. Projelerin içeriği, ücretlendirme politikaları vs. Netdata.com tarafından tespit edilmez. Proje içeriklerinden dolayı doğabilecek tüm aksaklık ve zararlardan dolayı Netdata.com sorumlu tutulamaz.

İptal/İade koşulları

Nadir de olsa, proje sahipleri projelerini iptal edebilir. Bu durumda ilgili proje sahiplerinin projelerini satın alma zamanınızdan sonra ki 1 yıl için sadece size özel olarak yayında kalacaktır. Bu konuda oluşabilecek problemler hakkında lütfen bizimle temas kurunuz. Herhangi bir projeyi satın aldıktan sonra memnun kalmamanız durumunda 1 hafta içinde ücretinin iadesini isteyebilirsiniz.

Erişim ve Müdahale

Web sayfalarımızı veya içindekileri izlemek veya kopyalamak amacıyla ya da izin ve yetki verilmeyen başka amaçlarla ve önceden bizim açık ve yazılı iznimizi almadan herhangi bir robot, örümcek veya başka otomatik aletler ya da manuel prosesler kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz. Netdata.com web sitesinin çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla herhangi bir alet, yazılım veya yordam kullanmayacağınızı da kabul etmektesiniz. Bizim altyapımız üzerine makul olmayan veya orantısız büyüklükte yük getiren herhangi bir işlem yapmayacağınızı da kabul etmektesiniz. Önceden Netdata.com' un açık ve yazılı iznini almadan, bizim web sitemizin içeriğini kopyalamayacağınızı, çoğaltmayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi, bu içerikten türev eserler oluşturmayacağınızı ya da bunları kamuya teşhir etmeyeceğinizi (ticari olmayan ve kişisel amaçlarla kullanım durumları hariç) kabul etmektesiniz.

Bunlarla sınırlı kalmaksızın ve fakat, yetkisiz olarak projelere müdahale, sitenin yetkisiz çerçevelenmesi veya siteye yetkisiz bağlantı ya da sitede bulunan bir robot, örümcek veya başka otomatik aletin yetkisiz kullanımı da dahil olmak üzere sitenin her türlü yasadışı ve/veya yetkisiz kullanımı yasaktır ve bu tür kullanım halinde, gerekli araştırmalar yapılacak ve medeni hukuk ve ceza hukuku tedbirleri ve ihtiyati tedbirler de dahil olmak üzere gereken bütün uygun hukuki tedbirler alınacaktır.

Siteyi başka bir siteye bağlanmak amacıyla ya da siteye içerik veya başka bilgiler yüklemek amacıyla kullanmanız da dahil, siteyi kullanmanızdan dolayı üçüncü şahısların maruz kalabileceği zarar ve ziyanları, yapabileceği talepleri ve makul iştiraklerine, bağlı şirketlerine, memur ve temsilcilerine, diğer ortaklarına ve çalışanlarına tazmin edeceğinizi ve onların bu zararların gidereceğinizi de kabul etmektesiniz.

Netdata.com, Sitenin kesintisiz veya hatasız olacağını ya da sitenin veya içeriğinin kullanılmasıyla ya da siteye bağlantı yapılmasıyla belirli sonuçların elde edileceğini garanti etmez. Site ve içeriği "olduğu gibi" ve "mevcut haliyle" esasında sunulmaktadır. Netdata.com, sizin siteden kullandığınız projelerde ve/veya proje içeriklerinde virüs ya da kirletici veya bozucu özellikler bulunmadığını da garanti edemez. Netdata.com, Sitenin belirli bir amaca uygunluğu ve ticari değerine ilişkin garantiler de dahil her türlü başka aleni veya zımni garantiyi reddeder. Netdata.com, bunlarla sınırlı kalmaksızın ve fakat, doğrudan, dolaylı veya arızi zararlar, netice kabilinden doğan zararlar ve cezai tazminatlar da dahil olmak üzere, bu sitenin kullanılmasından kaynaklanabilecek zararlar için sorumlu tutulamaz.

Netdata.com site üzerinden satın alınan projelerin, satın alma süresi boyunca servis hizmetini sağlamak için gerekenleri yapacaktır. Ancak satın alınan proje sahibinin yapacağı düzenlemeler ve içerik üzerinde ki değişiklikler ve buna bağlı etkiler Netdata.com' un sorumluluğunda değildir.

Netdata.com sitenin ve hizmetinin kullanılmasından beklenebilecek sonuçlar konusunda hiç bir garanti vermez.

Netdata.com; sitenin üçüncü şahıs kullanıcıları, Netdata.com kullanıcıları, reklamcıları ve/veya sponsorlarının Netdata.com hizmetiyle ilgili ya da sizin siteyi ve/veya Netdata.com hizmetini kullanmanızla ilgili fiil, ihmal ve davranışları için her türlü sorumluluğu reddeder.

Netdata.com; herhangi bir projeyi ve içeriklerini oluşturan kişiler, icracılar, kurumlar veya başka üçüncü şahısların siteyle bağlantılı veya siteye atıfta bulunan ürünleri, hizmetleri, fiil veya ihmalleri nedeniyle de sorumlu tutulamaz.

Netdata.com, bu tip zararların olabileceği kendisine önceden bildirilmiş olsa bile, kâr kaybı da dahil dolaylı, arızi ve özel zararlar veya netice kabilinden doğan zararlar veya cezai tazminatlar için size karşı hiçbir durumda sorumlu tutulamaz. İşbu koşulların Netdata.com' un sorumluluğunu sınırlayan hükümlerinden birinin ilgili mahkeme tarafından ilgili mevzuata aykırı bulunması halinde söz konusu hüküm mevzuata uygun olan ve sorumluluğu en fazla sınırlayan hali ile geçerli sayılacak ve Netdata.com sorumluluğu buna göre belirlenecektir.

Siteyi kullanmakla, site hakkında veya site ile ilgili bir ihtilâfın çıkması halinde, bu ihtilâfın kanunlar ihtilâfı kurallarına bakılmaksızın Uluslararası uzman mahkemelerinin görev ve yer olarak yetkili olacağını da kabul etmektesiniz.

Telif Hakkı

Telif hakkı, Netdata.com için önemlidir. Bir telif hakkı ihlali iddiasıyla ilgili bildirim göndermek, projenizin yanlışlıkla kaldırıldığını düşünüyorsanız ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi edinmek ya da bir Proje içerik eşleşmesine nasıl itiraz edeceğiniz hakkında bilgi edinmek istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.Netdata.com doğası gereği başka bir kurum veya kişi tarafından telif hakkı ile korunan bir içerik içerebilir. Netdata.com platformu doğası gereği üzerine girilen tüm projeleri eşzamanlı olarak telif hakkı ve diğer yasal yönlerden kontrol etme ve engelleme imkânına sahip değildir. Bu web sitesi, bilgiye en doğru kaynaktan ve daha düzenli bir şekilde erişilebilmesini hedeflemektedir. Bununla ilgili kullanıcıları yaptığı değerlendirmeleri de diğer kullanıcılara sunacak mekanizmalara sahiptir. Bu amaç doğrultusunda yapılan tüm bu faaliyetler de doğal olarak eğer var ise telif hakkı sahibinin yararınadır. Buna rağmen telif hakkı sahibi ilgili içeriğin kaldırılmasını Netdata.com' dan İletişim bölümünü kullanarak talep edebilir. Makul taleplerin tamamı karşılanabilecektir. Biz Netdata.com üzerinde yukarıda belirtilen amaç ile oluşturulacak içeriklerin diğer kullanıcılara sunulmasının “Adil kullanım” hakkı teşkil ettiğine inanıyoruz. Netdata.com sunulacak bazı içeriklerin, bu içerikler üzerinde hak sahibi olabilecek tarafların reklamlarını yaptığına inanıyoruz. Her şeye rağmen yanlış kullanılmakta olan bir proje içeriği var ise lütfen bize açıklayıcı bir bildirimde bulunun.

Bu siteyi, telif hakkına konu olan bilgi ve materyalleri açık bir izin almadan, geçerli bir savunması veya haklı bir sebebi olmadan yasadışı yollarla iletmek amacıyla kullanan kullanıcıların hak ve imtiyazları sona erdirilecektir. Özellikle, bu siteye tablolar, makaleler, görüntüler, öyküler, projeler yazılım veya telif hakkına konu olan veya benzeri içerik koyan kullanıcılar, siteye yükledikleri içeriğin üçüncü şahısların telif haklarına veya başka haklarına (özel hayatın gizliliği veya ifşayı men etme hakları gibi) tecavüz etmediğinden veya bu hakları ihlâl etmediğinden emin olmalıdırlar. Bir kullanıcının bu siteyi yasadışı bir hak tecavüzünün veya hak ihlâlinin bir aracı olarak kullandığı konusunda ilgili telif hakkı sahibinin veya onun temsilcisinin bize bildirimde bulunması ya da bunun bir mahkeme kararıyla veya ilgili kullanıcının ikrarıyla sabit olması halinde, ihlâlde bulunan kullanıcının kendisi ve projelerinin bu siteye erişim ve/veya siteyi kullanım hakları iptal edilecektir. Netdata.com' un ileri sürülen hak tecavüzü veya hak ihlâlinin gerçekten yapıldığına inanması halinde, kendi mutlak takdirine göre, o kullanıcının ve projelerinin bu siteye erişim veya siteyi kullanım haklarını böyle bir bildirim, mahkeme kararı veya ikrardan önce de iptal etme hakkı saklıdır.

İçerik Kuralları

Netdata.com, proje içeriklerinde ülkelere ait kanunlara aykırı içeriklere izin vermemektedir. Doğası gereği bunu proje yüklemesi ile aynı anda eşzamanlı yapamasa da iletişim kanallarından gelecek her türlü uyarıyı dikkatle değerlendirmektedir. Kontrolümüz dışında ki sebeplerden dolayı bir süre içinde olsa yayınlanabilecek Terör' e destek sağlayan, her türlü ayrımcılık içeren, ahlak' a aykırı, ilgili ülke kanunlarına aykırı vs. içerikler en kısa sürede erişimden kaldırılacaktır.

Gizlilik

Netdata.com, sizinle ilgili bilgilerin nasıl kullanıldığı ve paylaşıldığının sizin için önemli olduğunu bilmektedir. Bu bilgilerin kullanım ve paylaşımın dikkatli ve hassas bir şekilde yapılmasında bize olan güveninize teşekkür ederiz. Bu beyan gizlilik politikamıza dair açıklamalar içermektedir. Netdata.com web sitesini ziyaret etmekle bu gizlilik beyanında belirtilen uygulamaları kabul etmiş ve bunlara uymayı taahhüt etmiş sayılmaktasınız. Netdata.com web sitesindeki bilgi toplama ve yayma uygulamalarımız aşağıda açıklanmaktadır.

IP Adresiniz

IP adresinizi sunucumuzdaki problemleri teşhis etmek ve web sitemizi yönetmek amacıyla kullanmaktayız. IP adresiniz sizi tanımlamaya yardım etmek ve sizinle ilgili genel demografik bilgileri toplamak için kullanılabilir.

Cookie Dosyaları

Sitemizin kullandığı cookie dosyaları her ziyaretinizde giriş bilgilerinizi tekrar girme zahmetinden kurtarmak için giriş bilgilerinizi (e-posta adresi) kaydeder. Sitemiz, işlemlerinizi takip etmek ve ilgilenebileceğiniz projeler ile ilgili içerik sağlamak ve sitede yaptığınız işlemlerle bağlantılı olan diğer nedenlerle cookie dosyalarını kullanabilir.

Sizden talep ettiğimiz bilgiler

Sitemizdeki kayıt formları, Proje oluşturma ekranları, forumlar ve diğer ekranlarda , irtibat bilgilerinizi (örneğin isminiz, e-posta adresiniz, telefon numaralarınız ve posta adresiniz) ve demografik bilgilerinizi (örneğin yaşınız ve gelir seviyeniz) vermenizi talep edebilir. İşlem formlarımız ayrıca mali bilgilerin (örneğin kredi kartı numaraları) verilmesini de gerektirmektedir.

İrtibat bilgilerini ve demografik bilgileri nasıl kullanıyoruz?

İrtibat bilgileriniz gereken hallerde sizinle sitemizde yaptığınız işlemlerle ilgili olarak temas kurabilmek ve/veya sitemizi kullanıcılarımızın ilgi alanlarına uyarlamak için kullanmaktayız. Bu bilgiler, reklamların hedef kitleye uyarlanabilmesini temin etmek maksadıyla yalnızca diğer kullanıcılara ait bilgilerle birlikte olmak üzere reklam verenlerle de paylaşılabilir. İrtibat bilgileriniz site ziyaretçileri yada diğer 3. Parti kuruluşlar ile de paylaşılabilir. Netdata.com, bağlı veya yan kuruluşları veya Netdata.com'un üye firmaları zaman zaman bilgilerinizi kullanarak sizinle temas kurabilir ve yenilik veya hizmetleri size bildirebilir. Seçiminize bağlı olarak irtibat bilgileriniz site ziyaretçilerine veya dikkatlice seçilmiş üçüncü şahıslara verilebilir ve bu üçüncü şahıslar indirimler, münhasır teklifler veya özel hizmetleri ile ilgili sunumları için sizinle irtibat kurabilirler. Daha önce sizinle irtibat kurulmasına izin vermenize karşın, artık kurulmasını istememeniz halinde, irtibata geçerken kullandığımız veritabanı geçmiş alımlara ait ise bu seçiminiz geçerli olmayacaktır. Yukarıda belirtilen husus saklı kalmak üzere, yasaların men ettiği durumlar haricinde isim veya adresinizi diğer organizasyonlara vermeyeceğiz. Üçüncü bir tarafın kimliğinizin ifşasını talep eden bir mahkeme celbi veya diğer bir yasal evrakı bize iletmesi halinde, dosyalarımızda yer alan en son adresinizi kullanarak durumu size bildirmek için makul bütün çabaları göstereceğiz, şu koşulla ki irtibat bilgilerinizin güncel olmamasından veya başka şekillerde size bildirimde bulunamayacak durumda olmamızdan sorumlu olmayacağız. İflas, yediemin tayini veya mülkiyetin diğer şekillerde devri halinde irtibat bilgileriniz halefe devredilecektir. Netdata.com, kamu güvenliğinden sorumlu resmi makamlarla talepleri halinde kişisel bilgilerinizi paylaşma hakkını daima saklı tutar.

Mali bilgileri nasıl kullanıyoruz?

Toplanan mali bilgiler yeterliğinizi kontrol etmek ve aldığınız hizmetleri size fatura etmek yada Netdata.com üzerinden satılan projelerinizin gelirlerini size aktarmak için kullanılmaktadır. Önceden vereceğiniz izin olmaksızın size ait mali bilgileri üçüncü taraflarla kesinlikle paylaşmayacağız. Sitemizde bir satın alma yaptığınızda size ait mali bilgilerin, işleminizi gerçekleştirmek için gerekli 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) provizyon almak için verilmesini kabul etmektesiniz.

Diğer siteler/üçüncü taraf satıcılar ve bunların gizlilik politikaları

Bu sitede diğer sitelerin linkleri bulunabilir. Netdata.com bu web sitelerinin gizlilik uygulamaları veya içeriklerinden veya üçüncü tarafların gizlilik politikaları ve uygulamalarından sorumlu değildir.

Gizlilik Tedbirlerimiz

Bu site kontrolümüz altındaki bilgilerin kaybedilmesi, kötüye kullanılması veya tadil edilmesini önleyici güvenlik önlemlerine sahiptir. Güvenli sunucu yazılımımız (SSL) endüstri standardı olup güvenli ticari işlemler için günümüzde mevcut olan en iyi yazılımlar arasında yer almaktadır. Bu yazılım, kredi kartı numarası, isim ve adres dahil olmak üzere kişisel bilgilerinizi şifrelemekte ve bu bilgiler Internet üzerinde dolaşımda iken okunmasını engellemektedir. Netdata.com web kullanıcısı profilinizde kredi kartı numaralarınızın son dört hanesini saklamamaktadır. Doğal olarak kredi kartı numaralarının tamamını sipariş işlemleri sırasında ilgili kredi kartı şirketine göndermekteyiz. Kişisel olarak tanımlanabilir müşteri bilgilerinin toplanması, saklanması ve ifşası ile ilgili olarak fiziksel, elektronik ve prosedürel koruma önlemleri kullanmaktayız. Güvenlik prosedürlerimiz, bazı durumlarda size kişisel bilgi ifşa etmeden önce kimliğinizi kanıtlamanızı talep edebileceğimiz anlamına gelmektedir. Şifreniz ve bilgisayarınızın yetkisiz erişime karşı korunması sizin için önem taşımaktadır. Paylaşılan bir bilgisayarı kullandıktan sonra sistemden çıktığınıza emin olunuz. Netdata.com'in herhangi bir çalışanı Şifrenizi açıklamanızı hiç bir şekilde talep etmemektedir. Kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için şifrenizi korumalısınız.

Bildirimler ve Revizyonlar

İşletmemiz sürekli olarak değişmektedir ve bu nedenle gizlilik beyanımız da değişecektir. Son değişiklikleri görmek için web sitemizi sık sık ziyaret etmelisiniz. Aksi belirtilmediği takdirde, mevcut gizlilik politikamız siz ve hesabınızla ilgili olarak elimizde bulunan bütün bilgiler için geçerlidir. Verdiğimiz sözlerin arkasında durmaktayız. Bu gizlilik beyanı, bu sitedeki uygulamalar veya bu sitede yaptığınız işlemlerinizle ile ilgili herhangi bir şüphe veya kaygınız varsa İletişim linkini kullanarak bizimle irtibat kurarsanız sorununuzu çözmeye çalışabiliriz.

Sorumluluk Reddi Beyanı

Netdata üzerinde gösterilen veriler ve veri kaynakları üçüncü şahıslar tarafından sağlanmaktadır. Verileri Netdata oluşturmaz, verinin doğruluğunu ve güncel olduğunu garanti etmez. Bazı veriler yanlışlıklar içerebilir ve bu yanlışlıklardan veriyi sağlayan kullanıcı sorumludur.

Netdata (A) verilerin doğruluğundan, yeterliliğinden, veri bütünlüğünden ve (B) herhangi bir hatadan, ihmal veya diğer kusurlardan, eksiklikler veya kesintilerden sorumlu olmadığını açıkça reddeder. Ne Netdata ne de veri sağlayıcıları, burada sunulan bilgilerin sizin kullanımınıza ilişkin herhangi bir zarardan sorumlu olmayacaktır.