ARI'DAN BAL ALINMAZ MI ?

ARI'DAN BAL ALINMAZ MI ?

Nurettin Bener
Türkçe
30.06.2016 16:27:43
1.07.2016 11:13:56
13 kişi aldı

Ücretsiz


Yüce Allah'ın Emri ile Bal arısı kendisine verilen görev ile hareket ederek, şifa olan balı insanın hizmetine sunmaktadır. NAHL Suresi 68. ayeti : Rabbin, bal arısına şöyle ilham etti: “Dağlardan, ağaçlardan ve insanların yaptıkları çardaklardan (kovanlardan) kendine evler edin.”. Arı Rabbi'nin emrine uydu görevini yerine getirdi, şimdi sıra bizde.. NAHL Suresi 114. ayeti: Artık Allah’ın size helâl ve temiz olarak verdiği rızıklardan yiyin. Eğer yalnız O’na ibadet ediyorsanız, Allah’ın nimetine şükredin.

Bu veri şu ülke mağazalarında gösteriliyor: Türkiye


(4)
6 Değerlendirme
1
0
2
0
3
1
4
2
5
3

:

Bal, vitaminler, enzimler, mineraller, aminoasitler ve vücut için gerekli yaşamsal değerde diğer pek çok elementi içerir. Bu balı, şekerli ürünlerden ayıran en belirgin özelliktir. Arılar, 1 gram bal için 4.000'den fazla çiçeğin nektarını toplarlar. Bal, binlerce çiçeğin, bitkinin besleyici değerlerini ve şifasını taşır. Kişinin beslenme ve enerji ihtiyacına büyük ölçüde katkı sağlar. 100 gram balda, yaklaşık 304 kalori (kcal) vardır. Öte yandan bal, antioksidan ve antibakteriyeldir.

:

19

* Görseller ve İçerik telif hakkına sahip olabilir

DeğerlendirmelerDeğerlendirme Yap
Okan DURAN
Gerçekten değişik bir proje. İlgi çekici. Teşekkürler.
Yücel Kalkancı
Bu net aleminde sadece Nurettin beyin projeleri hosuma gidiyor ve ilgimi çekiyor yahu :)
Mert Güven
Nurettin bey sana ne kadar teşekkür etsem azdır :) Jsonu XML'i projelerden öğrendim desem yeridir. ve hala öğreniyorum :)
Yakup Kılınç
Yine farkını ortaya koymuşsun abi farklı bi proje ile
Kerem Kotan
Bu projeler daha çok json'a hızlı bir bakış açısı :)
Ferhat Kurnazaslan
Çok faydalı bir proje olmuş Nurettin bey. Emeğine sağlık.