Chrome Kısayolları - Türkçe
Chrome Kısayolları - Türkçe


IDİşletim SistemiKategori AdıKısayolİşlem
1Windows ve LinuxSekme ve pencere kısayollarıCtrl+NYeni bir pencere açar.
2Windows ve LinuxSekme ve pencere kısayollarıCtrl+TYeni bir sekme açar.
3Windows ve LinuxSekme ve pencere kısayollarıCtrl+ÜstKrktr+NGizli modda yeni bir pencere açar.
4Windows ve LinuxSekme ve pencere kısayollarıCtrl+O'ya basın ve ardından dosyayı seçin.Bilgisayarınızdaki bir dosyayı Google Chrome'da açar.
5Windows ve LinuxSekme ve pencere kısayollarıCtrl tuşuna basın ve bir bağlantıyı tıklayınBağlantıyı arka planda yeni bir sekmede açar.
6Windows ve LinuxSekme ve pencere kısayollarıCtrl+ÜstKrktr tuşlarına basın ve bir bağlantıyı tıklayınBağlantıyı yeni bir sekmede açar ve yeni açılan sekmeye geçiş yapar.
7Windows ve LinuxSekme ve pencere kısayollarıÜstKrkt tuşuna basın ve bir bağlantıyı tıklayınBağlantıyı yeni bir pencerede açar.
8Windows ve LinuxSekme ve pencere kısayollarıCtrl+ÜstKrktr+TKapattığınız son sekmeyi tekrar açar. Google Chrome, kapattığınız son 10 sekmeyi hatırlar.
9Windows ve LinuxSekme ve pencere kısayollarıBir bağlantıyı sekmeye sürükleyinBağlantıyı sekmede açar.
10Windows ve LinuxSekme ve pencere kısayollarıBir bağlantıyı sekme şeridindeki boş bir alana sürükleyinBağlantıyı yeni bir sekmede açar.
11Windows ve LinuxSekme ve pencere kısayollarıBir sekmeyi sekme şeridinin dışına sürükleyinSekmeyi yeni bir pencerede açar.
12Windows ve LinuxSekme ve pencere kısayollarıBir sekmeyi sekme şeridinin dışına ve var olan bir pencereye sürükleyin.Sekmeyi mevcut pencerede açar.
13Windows ve LinuxSekme ve pencere kısayollarıBir sekmeyi sürüklerken Esc tuşuna basınSekmeyi orijinal konumuna geri getirir.
14Windows ve LinuxSekme ve pencere kısayollarıCtrl+1-Ctrl+8Sekme şeridinde belirtilen konum numarasındaki sekmeye geçiş yapar.
15Windows ve LinuxSekme ve pencere kısayollarıCtrl+9Son sekmeye geçiş yapar.
16Windows ve LinuxSekme ve pencere kısayollarıTarayıcı araç çubuğundaki Geri veya İleri okunu sağ tıklayın veya tıklayın ve basılı tutun.Sekmedeki göz atma geçmişinizi görüntüler.
17Windows ve LinuxSekme ve pencere kısayollarıBackspace veya Alt tuşuna sol okla birlikte basın.Sekme için tarama geçmişinizde önceki sayfaya gider.
18Windows ve LinuxSekme ve pencere kısayollarıÜstKrktr+Backspace veya Alt tuşuna sağ okla birlikte basın.Sekme için tarama geçmişinizde sonraki sayfaya gider.
19Windows ve LinuxSekme ve pencere kısayollarıSekme şeridindeki boş alanı çift tıklayın.Pencereyi tam ekran yapar veya simge durumuna küçültür.
20Windows ve LinuxGoogle Chrome'un özellik kısayollarıAlt+F veya Alt+E ya da F10Google Chrome'daki ayarları özelleştirebilmenizi ve kontrol edebilmenizi sağlayan Chrome menüsünü açar.
21Windows ve LinuxGoogle Chrome'un özellik kısayollarıCtrl+ÜstKrktr +BYer işareti çubuğunu açar ve kapatır.
22Windows ve LinuxGoogle Chrome'un özellik kısayollarıCtrl+HGeçmiş sayfasını açar.
23Windows ve LinuxGoogle Chrome'un özellik kısayollarıCtrl+Jİndirilenler sayfasını açar.
24Windows ve LinuxGoogle Chrome'un özellik kısayollarıÜstKrktr+EscGörev Yöneticisi'ni açar.
25Windows ve LinuxGoogle Chrome'un özellik kısayollarıÜstKrktr+Alt+TTarayıcı araç çubuğundaki ilk araca odaklanır. Böylece araç çubuğunda hareket etmek için aşağıdaki kısayolları kullanabilirsiniz: Araç çubuğundaki farklı öğelere odaklanmak için Sekme, ÜstKrktr+Sekme, Home, End, sağ ok ve sol ok'a basın.
26Windows ve LinuxGoogle Chrome'un özellik kısayollarıF6 veya ÜstKrktr+F6Odağı bir sonraki bölmeye taşır. Bölmeler şunları içerir: Adres çubuğunda URL'yi vurgular Yer işareti çubuğu (görünür durumdaysa) Ana web içeriği (bilgi çubukları dahil) İndirme çubuğu (görünür durumdaysa)
27Windows ve LinuxGoogle Chrome'un özellik kısayollarıCtrl+ÜstKrktr+JGeliştirici Araçları'nı açar.
28Windows ve LinuxGoogle Chrome'un özellik kısayollarıCtrl+ÜstKrktr+DeleteGöz Atma Verilerini Temizle iletişim kutusunu açar.
29Windows ve LinuxGoogle Chrome'un özellik kısayollarıF1Yardım Merkezi'ni yeni bir sekmede açar (bizim favorimizdir).
30Windows ve LinuxGoogle Chrome'un özellik kısayollarıCtrl+ÜstKrktr+MBirden çok kullanıcı arasında geçiş yapar.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir