Su Ürünleri - XML


IDTerimAçıklama
4411kırmızı çizgili neonDoğal olarak Güney Amerika’nın kuzey kısımlarında yaşayan, boyları 4,5 cm olabilen, çok güzel ve çok tanınmış akvaryum balığı, kırmızı ışıklı neon.
4412kırmızı dudaklı kaya balığıTekir kayası.
4413kırmızı fantomDoğal olarak Güney Amerika’nın kuzey kısımlarında yaygın olan, boyları 4 cm olabilen, sırt yüzgeci bayrak gibi uzamış, omuz kısmında üç köşeli koyu siyah bir leke bulunan bir akvaryum balığı.
4414kırmızı göğüsAteş ağızlı çiklit.
4415kırmızı havuz balığıKemikli balıklardan, sazangiller (Cyprinidae) familyasından, boyu 45 cm, ağırlığı 3 kg olabilen, Avrupa ve ülkemizin yavaş akan sularında, göllerinde ve özellikle parklardaki havuzlarında aşılanma suretiyle yaygın olarak bulunan bir tür.
4416kırmızı havyarAlabalık, Sazan, kefal balıkları yumurtalarından elde edilen mamul.
4417kırmızı ışıklı neonKırmızı çizgili neon.
4418kırmızı iskorpitİskorpit balıkları (Scorpaenidae) ailesinden, 50 cm olabilen, yanlardaki pulları ktenoit, genellikle pembe–sarı renkte, başın büyük bir kısmı kahverengimsi olan, kemikli bir balık türü.
4419kırmızı kafaKırmızı ağızlı neon.
4420kırmızı kan hücresiAlyuvar.
4421kırmızı kenarlı bayraklı sazancıkBatı Afrika bayraklısı.
4422kırmızı lir kuyrukBatı Afrika orijinli, boyları 7 cm olabilen, sakin, uyumlu ve bazen ürkek davranışlı çok güzel bir akvaryum balığı, bantlı bayraklı sazancık, bantlı süslü sazancık.
4423kırmızı mercanMercan.
4424kırmızı mercan balığıKemikli balıklardan, mercan balıkları (Sparidae) familyasından, göğüs yüzgeçleri uzun, boyu 60 cm, ağırlığı 500 g olabilen, sığ ve kumlu zeminleri tercih eden, ekonomik önemi olan bir tür.
4425kırmızı neonDoğal olarak Amazon ve Rio Negro Nehirleriyle Orinoko Nehri’nin kollarında yaşayan, boyları 4 cm olabilen, vücudu iğ biçiminde akvaryum balığı.
4426kırmızı pulpaDalakta eritrositlerin yoğun bulunduğu, süzüldüğü ve hasarlı olanlarının kan dolaşımından alındığı kısım.
4427kırmızı süslü sazancıkLir kuyruk.
4428kırmızı yüzgeç balığıDoğal olarak Arjantin’deki akarsularda yaşayan, boyları 5,5 cm olabilen, küçük ve narin vücutlu akvaryum balığı.
4429kırmızıgöz monkezyaDoğal olarak Güney Brezilya’da yayılış gösteren, boyları 7 cm olabilen, kuyruk yüzgecinin sağında siyah enine bandaj bulunan, gümüş parlaklığında vücuda sahip bir akvaryum balığı.
4430kısırOrganizmanın işlevsel gametleri üretme yetersizliği, steril, verimsiz.
4431kısrak kuyruğuSürünücü toprak altı gövdeli, 150 cm boyunda olabilen, çok yıllık bir su altı bitkisi.
4432kısrak kuyruğugillerDurgun sularda yaşayan çok yıllık, yaprakları şeritsi, halkalı dizilişli ve kulakçıksız olan su altı bitkileri.
4433kış uykusuBazı hayvanların kışı uyku veya uyuşukluk gibi dinlenme hâlinde geçirmesi, hibernasyon.
4434kıvılcım neonDoğal olarak Amazon Nehri’nin Peru içinde kalan kısımlarında yaygın olan, boyları 5 cm olabilen, hafif zeytin yeşili veya sarımsı tonlu bir akvaryum balığı.
4435kıvırcık solungaçlı balıkKöpek balıklarından, kıvırcık solungaçlıgiller (Chlamydoselachidae) familyasından, 1,5 m kadar uzunlukta olabilen, Atlantik ve Pasifik Okyanusları’nda yaşayan bir tür, yakalı köpek balığı.
4436kıvırcık solungaçlıgillerKöpek balıklarından, solungaç yarıkları saçaklı olan, bir familya, yakalı köpek balıkları.
4437kıvırcık su sümbülüToprak altı gövdeleri bulunan, gövdeleri 1 m’ den daha uzun olabilen, yanal olarak yassılaşmış bir tür su altı bitkisi.
4438kıyıKıyı çizgisi ile kıyı kenar çizgisi arasındaki alan.
4439kıyı balıkçılığıKıyıdan yapılan veya kıyıdan fazla uzaklaşmadan bir gün içerisinde avlanılıp limana dönülme biçiminde yapılan, gidiş geliş süreleri dâhil avcılığın başlamasından bitimine kadar geçen süre iki haftayı geçmeyen, avını normal olarak taze, zaman zaman da buzlanmış durumda pazara aktaran balık avcılığı.
4440kıyı çizgisiDeniz, tabii ve suni göl ve akarsularda, taşkın durumları dışında suyun karaya değdiği noktaların birleşmesiyle oluşan çizgi.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir